Tarihçemiz
16 Mayıs 2022

TARİHÇEMİZ;

    Ağız ve diş sağlığı hizmetleri 1979 yılında kurulmuş olan Niğde Devlet Hastanesi bünyesinde diş kliniğinde verilmekte iken, 2008 Şubat  bütün hizmetler idari mali olarak devlet hastanesinden ayrılarak, Niğde Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi olarak ayrı bir kurum haline gelmiştir.

 

    Kurumumuz hastalarımızın teşhis ve tedavi planlamasından başlayarak tüm tanı ve tedavi hizmetlerinin aynı hekim tarafından yerine getirildiği “Entegre” sistem ile hizmet vermektedir.

 

    Bor Ek Hizmet Birimimiz Bor Fizik Tedavi binasında bulunmaktadır. Altunhisar ve Çamardı ilçelerinde  ek hizmet birimlerimizde hizmet verilmektedir.

    Niğde Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Kamu hastaneler birliğinin kurulması ile birlikte Niğde ili Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

    Kurumumuz, mental retarde (zihinsel engelli) ve uyum problemi yaşayan çocuk ve yetişkin hastalara, genel anestezi altında ve sedasyon ile diş tedavi hizmeti vererek kamusal sağlık hizmetlerinde büyük bir boşluğu doldurmaktadır.

    Zihinsel engelli hastalara ve yakınlarına verdiğimiz örnek hizmetten, aynı zamanda sevklerimizin ve hasta mağduriyetinin azalmasından dolayı da mutluluk duymaktayız... 

       Niğde Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezimiz;   2008 yılından bu yana ‘Gülümsetmek Sanattır’ ilkesiyle, sürekli yenilenen yüzü ve sürekli güncellenen teknolojisi ile tüm ağız ve diş sağlığı problemlerinizde her zaman olduğu gibi sizlere kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaya devam ediyoruz.